Po to, kai praėjusį penktadienį nukrito Lazdynuose esančios Architektų g. daugiabučio 15 aukšto balkonas, apgadindamas dar kelis, esančius žemiau, Vilniaus savivaldybė teigia sudarysianti komisiją, kuri ištirs nelaimės priežastis. Tačiau visų namų patikrinti pati savivaldybė sako galimybių neturinti, tai ketina įpareigoti padaryti daugiabučių administratorius.

Komisija tirs

Vilniaus savivaldybės Būsto administravimo skyriaus vedėja Eglė Šlajūtė 15min sakė, kad savivaldybė pagal teisės aktus privalo sudaryti avarijos tyrimo komisiją, kuri nustatys avarijos priežastis, kas kaltininkas, dėl kokių veiksmų ar neveikimo įvyko ta avarija. Taip pat komisija parengs rekomendacijas dėl avarijos likvidavimo būdų. „Savivaldybė neturi tokių pajėgumų, Vilniuje yra per 7 tūkst. daugiabučių namų. Už pastato techninę priežiūrą yra atsakingas valdytojas – bendrija, administratorius ar jungtinės veiklos sutarties įgaliotas atstovas, tai mes juos raštiškai įpareigosime patikrinti balkonus, ypač atsižvelgti į tokius pastatus, kaip kad įvyko nelaimė, kur yra gelžbetonio atitvaras. Vilniaus Lazdynų rajone nulūžo balkonas +15 Įpareigosime atlikti neeilines apžiūras, nustačius apžiūros metu, kad yra galimos avarinės būklės požymių, įpareigosime užsakyti ekspertizę. Ekspertas pasakys, ar tai avarinė būklė, nes tik jis gali tai pasakyti ir pateikti rekomendacijas, ką su tuo balkonu reiktų daryti“, – kalbėjo E.Šlajūtė. Vis dėlto gyventojams patariama ne laukti patikros, o patiems rūpintis savo turtu.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/vilniaus-savivaldybe-tirs-kodel-nukrito-balkonas-lazdynuose-bet-ispeja-gyventojus-rupinkites-patys-973-1359218