Nuo ko priklauso hidroizoliacijos pasirinkimas

Šiuo metu rinkoje yra labai daug hidroizoliacinių medžiagų, tačiau kokią pasirinkti hidroizoliaciją terasos/balkono įrengimui ar remontui nėra paprastas sprendimas, nes reikalauja specifinių žinių. Vidaus drėgnų patalpų (dušo patalpa ir kt.) įrengimui tinka daugelis hidroizoliacinių medžiagų, nes vidaus patalpose nėra didelio temperatūrų svyravimo, todėl jose konstrukcijų judėjimas nėra didelis, tačiau tokiems lauko darbams kaip terasų/balkonų hidroizoliavimas, dėl pakankamai agresyvaus Lietuvos klimato (temperatūros svyruoja nuo ~ -30 C iki + 35C, daug kritulių ir pan.) tinka tik tam tikras savybes turinčios hidroizoliacinės medžiagos.

Ar verta pasirinkti teptinę hidroizoliaciją

Šiame straipsnyje norėtume aptarti teptines hidroizoliacines medžiagas, nes iš klientų tenka girdėti nuomonę, kad teptinės hidroizoliacinės medžiagos yra nepatikimos, tačiau kad galėtume patvirtinti ar paneigti šią nuomonę, turime paanalizuoti kokios yra teptinės hidroizoliacijos pagal sudėtį – medžiagiškumą. Šiai dienai pagrindines teptines hidroizoliacines medžiagas, naudojamas lauko darbams galima klasifikuoti pagal savo sudėtį: cemento, epoksido, akrilo ir poliuretano pagrindu. Iš mūsų praktikos ir testavimų padarėm išvadą, kad cemento ir akrilo pagrindo hidroizoliacinės medžiagos turi nepakankamai geras elastingumo, t.y. pailgėjimo iki trūkio savybes, o epoksido hidroizoliacinėje dangoje (lauko sąlygomis) laikui bėgant atsiranda mikroįtrūkimai, todėl šios hidroizoliacinės medžiagos labiau tiktų drėgnų vidaus patalpų hidroizoliavimui.

Poliuretano hidroizoliacija

Ypatingai geras elastingumo ir kitas savybes turi poliuretano hidroizoliacinės medžiagos: pailgėjimas iki trūkio 400-450 proc. (tradicinės polimerbituminės prilydomos hidroizoliacijos pailgėjimas iki trūkio ~ 45 proc.), labai geras sukibimas su įvairias pagrindais, didelis mechaninis atsparumas (kai hidroizoliacija naudojama užbaigiamąjame sl.), atsparūs vandens, šalčio ir aukštų temperatūrų poveikiui ir kt. Iš poliuretano hidroizoliacinių medžiagų norėtume paminėti praktikoje patikrintą Vokiečių kompanijos SIKA BOND T-8 hidroizoliaciją (elastingumas iki trūkio 400 proc.) , kuri gali būti naudojama terasų ir balkonų hidroizoliavimui bei plytelių klijavimui. Pažymėtina, kad ant šio poliuretano suklijuotos plytelės neatšokinės, nes didelis SIKA BOND T-8 elastingumas amortizuos užšąlančio vandens poveikį (užšaldamas vanduo plečiasi 7 proc.).

Dar vienas poliuretanas, kurį norėtume paminėti – SIKA FLOOR 400 N elastic , tai vieno komponento, labai elastinga (elastingumas iki trūkio 450 proc.), paprasta naudoti, atspari UV spinduliams, hidroizoliacija ir grindų danga viename. Pagrindinis šio produkto privalumas yra tame, kad poliuretanas atlieka hidroizoliacijos ir grindų dangos funkciją, t.y. naudojamas užbaigiamajam sluoksniui, kas padeda sutaupyti lėšas įrengiant ar remontuojant terasą/balkoną. Taip pat šis poliuretanas tinka tokių lauko konstrukcijų kaip betoniniai laiptai, įėjimo į namo laiptines aikštelės, pandusai ir pan. apsaugai ir hidroizoliavimui.