Vilniaus centre ketvirtadienio vakarą atitrūkęs nuo gyvenamojo namo nukrito trečio aukšto balkonas. Per incidentą žmonės nenukentėjo, tačiau priešais stovinčio namo gyventojai baiminasi dar didesnių nelaimių. Sostinės valdininkus raštais atakuojantys žmonės teigia biurokratų dėmesio nesulaukiantys jau kelis mėnesius.

Incidentas įvyko Aguonų g. Apie 21.30 val. netikėtai krito nuo gyvenamojo namo atitrūkęs trečio aukšto betoninis balkonas, buvęs tiesiai virš įėjimo į laiptinę.

Pasak liudytojų, kelios sekundės iki nukrentant balkonui, į laiptinę įėjo namo grįžtanti nepilnametė namo gyventoja.

Nors krintant balkonui žmonės nenukentėjo, betono luitai nutraukė tarp namų ištemptus telefono laidus.

Likviduoti nelaimės padarinių į įvykio vietą buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai.

„Nukrito trečiojo aukšto laiptinės balkonas. Kaboti liko balkono dalis, kėlusi pavojų. Ją sėkmingai nukabinome. Pavojaus gyventojams neliko“, – įvykio vietoje Alfa.lt korespondentui sakė Vilniaus m. PGT operacijų vadovas Vadimas Armalas.

Tačiau priešais, vos už kelių metrų, stovinčio namo gyventojai teigia nerimaujantys dėl galinčios įvykti daug didesnės nelaimės.

Pasak žmonių, vasarą buvo pradėtas griauti kitoje gatvės pusėje stovėjusios gamyklos pastatas. „Visas namas drebėjo, kai tą gamyklą griovė. Mūsų namas judėjo, suskilinėjo sienos ne tik laiptinėje, bet ir butuose. Tualete nuo vibracijos atšoko ir nukrito plytelės, persikreipė prieš porą metų sustatyti plastikiniai langai ir durys“, – pasakojo namo gyventojai.

Žmonės teigia, kad prieš porą mėnesių namo rūsyje trūko kanalizacijos vamzdžiai. Nuo to laiko į rūsį niekas negali įeiti, didžiulė smarvė veržiasi į butus.

Čia yra žemiausia vieta, tad nuotėkos iš visų aplinkinių namų suteka į mūsų rūsį, vanduo plauna pamatus. Mes rašėm raštus į Savivaldybę ir Senamiesčio ūkį. Tačiau atvažiuoja santechnikai, pažiūri ir pasako, kad nieko padaryti negali, nes reikia keisti susidėvėjusius vamzdžius. Pasako ir išvažiuoja. O iš miesto valdininkų mes iš viso jokio atsakymo negauname. Nei raštu, nei žodžiu“, – teigia žmonės ir prisimena, kad prieš kelias savaites įvykusi namo griūtis Vilniaus senamiestyje, Šiaulių g. irgi prasidėjo nuo trūkusių vamzdžių.

Prieš porą dienų žmonės pastebėjo, kad pirmame namo aukšte tiesiai virš rūsio suskilo laiptai, laiptinėje įdubo pirmo aukšto grindys, jose atsirado duobė.

„Mes tą duobę apeinam. Ten viskas smenga, bet kas atsistojęs toje vietoje gali nugarmėti tiesiai į rūsį“, – tvirtino namo gyventojai.

Žmonės pasakoja, kad namui jau 130 m. Prieš keliolika metų namas buvo paskelbtas avariniu. „Tačiau kai buvo leista privatizuoti butus, paaiškėjo, kad namas jau nebeavarinis“, – teigia gyventojai. Jie sako nerimaujantys, kad jų namas nesugriūtų, kaip prieš kelias savaites sugriuvo namas sostinės senamiestyje.

Sausio pabaigoje Vilniuje, Šiaulių g. sugriuvo dalis gyvenamojo namo. Žmonės iš pastato spėjo pabėgti. Po incidento apgriuvęs namas buvo pripažintas nebetinkamu gyventi.

Avarijos priežastis dar tebetiria speciali komisija ir prokurorai. Tačiau sugriuvusio namo gyventojai teigia neabejojantys, kad nelaimės priežastis – greta esančios statybos ir trūkę vamzdžiai, iš jų bėgantis vanduo paplovė pastato pamatus.

Savivaldybės specialistai aiškinasi nelaimės priežastis

Vilniaus miesto savivaldybė nagrinės, ar namą Aguonų g. 18, kur ketvirtadienį vakare nukrito balkonas, administruojanti įmonė tinkamai vykdė pastato techninę priežiūrą, rašoma penktadienį išplatintame savivaldybės pranešime spaudai.

Pasak pranešimo, savivaldybė taip pat griežtai įvertins, ar gyvenamo namo savininkai skyrė reikiamą dėmesį savo turto priežiūrai ir išsaugojimui. Vadovaujantis Civiliniu kodeksu, nekilnojamojo turto savininkai yra atsakingi už savo nuosavybės priežiūrą.

Savivaldybė nėra gavusi nė vieno daugiabučio gyventojo skundo dėl nepatenkinamos statybinių šio namo konstrukcijų būklės. Pirminiais duomenimis, balkonas galėjo sugriūti ir dėl statybininkų aplaidumo įrengiant šį balkoną – jo pagrindas nebuvo armuotas. Konkrečias priežastis nustatys Savivaldybės sudaryta avarijos tyrimo komisija.

Balkonas Aguonų g. 18 name buvo nenaudojamas. Nuo ankstyvo ryto penktadienį įvykio vietoje dirba namą administruojančios įmonės ir Vilniaus miesto savivaldybės specialistai, sugriuvusio balkono liekanos iš pat ryto buvo išvežtos.

Apie priešas esančio namo gyventojų priekaištus miesto valdininkams, savivaldybės pranešime nieko neužsimenama.